Imitacja cegły na ścianie

W ostatnim czasie bardzo modne stały się ściany z surowej cegły. Doskonale wpasowują się one w klimat przedwojennego wnętrza, a także łączą się z innymi stylami, między innymi z industrialnym, rustykalnym lub skandynawskim. Cegłami można w ciekawy sposób wyróżnić jedną ze ścian, na której znajduje się telewizor lub kominek. Świetnie sprawdzą się one także w jadalni, przy drewnianymi stole. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na taką dekorację, ponieważ ograniczeniem jest na przykład cena takiej inwestycji. Za surową cegłę zapłaci się nawet około 300 złotych za metr kwadratowy, co w przypadku dużych pomieszczeń potrafi być przytłaczające. Z pomocą przychodzi wówczas imitacja cegły do wnętrz, która jest elastyczna i odporna na wnikanie kurzu oraz brudu. Nie wymaga też szczególnej pielęgnacji, a ponadto jest tańsza i o wiele łatwiejsza w zamontowaniu. Imitacja cegły na ścianie to koszt około 50 złotych za metr kwadratowy, co daje znaczną różnicę w cenie, a wizualnie nie odbiega ona od oryginału.

 

Ozdobna imitacja cegły na ścianie

Dekoracyjna imitacja cegły na ścianie zajmuje niewiele miejsca i daje się przykleić do niemal każdej powierzchni. Można z łatwością zamontować ją samodzielnie, bez obaw o zniszczenie materiału lub ściany. Imitacja cegły na ścianę jest wykonana z masy akrylowej, w skład której wchodzą:

  • dyspersja akrylowa,
  • kruszywa naturalne,
  • modyfikatory oraz pigmenty żelazowe.

Użycie takich składników daje gwarancję wytrzymałości produktu, który nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Wykorzystując nasze materiały, można być pewnym wieloletniej żywotności ozdoby przy zachowaniu jej estetycznego wyglądu.

Imitacja cegły do wnętrz – dekoracja elewacyjna

Warto zaznaczyć, że imitacja cegły do wnętrz nie jest też jednolita, tylko podobnie jak naturalna cegła, posiada zróżnicowane kolory oraz nierówną powierzchnię. W DecoArt Wood proponujemy produkty dekoracyjne zarówno w jasnych, jak i ciemnych barwach, dlatego nie trzeba specjalnie modyfikować wnętrza, by efekt wyglądał naprawdę stylowo. Imitacja cegły na ścianę sprawdzi się w aranżacji każdego pomieszczenia – jest odpowiednia do wnętrz nowoczesnych, jak również tradycyjnych. W każdym przypadku zastosowanie imitacji cegły na ścianie tworzy niepowtarzalny klimat i jest ciekawym elementem dekoracyjnym. Decydując się na materiał łudząco podobny do cegły, oszczędza się zarówno na zakupie, jak i na późniejszej impregnacji oraz czyszczeniu płytek. Nie trzeba inwestować w specjalne środki ani martwić się, czy naturalna cegła zachowa swój kolor w kuchni lub łazience. Powyżej przedstawiamy przykłady naszych wyrobów. Łatwo zauważyć, że imitacja cegły do wnętrz prezentuje się dokładnie tak jak prawdziwa cegła.

Wymiary jednej cegły: długość 25cm, szerokość 7 cm, grubość 3mm.